آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۲۱۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۶/۰۷ - ساعت ۱۹:۵۷

آغاز عملیات تقویت خط انتقال گازرسانی گرمه و جاجرم

همزمان با هفته دولت، عملیات اجرایی تقویت خط انتقال گاز شهرستان‌های گرمه و جاجرم با ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار روز پنجشنبه آغاز شد.
آغاز عملیات تقویت خط انتقال گازرسانی گرمه و جاجرم,

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی  اظهار داشت: این طرح با هدف تامین گاز مورد نیاز طرح توسعه مجتمع آلومینای جاجرم و جلوگیری از افت فشار گاز در شهرستان های گرمه و جاجرم در فصول سرد سال اجرا می شود.

حسن‌رضا میربلوکی افزود: طول این خط ۵۸ کیلومتر با قطر ۱۶ اینچ است که عملیات اجرایی آن ۲۳ ماه طول خواهد کشید.

وی افزود: در زمستان سال های گذشته این منطقه بعضا با افت فشار گاز مواجه می شد که برای جبران این مشکل، به اجبار حجم ورودی گاز آلومینای جاجرم کاهش می یافت.

وی از صنایع استان خواست تا نیاز گاز خود در پنج سال آینده را برآورد و به این شرکت اعلام کنند و گفت: خطوط تغذیه کنونی گاز استان جوابگوی نیاز فعلی بخش خانگی و صنعتی است و برای اجرای عملیات و تقویت خطوط انتقال، باید مجوزهای لازم دریافت شود.

وی اظهار داشت: صنایعی که قصد توسعه دارند باید پیشاپیش افزایش نیاز گازی خود را اطلاع رسانی کنند تا برای تامین آن برنامه ریزی شود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی گفت: هم اکنون ۱۱۲ واحد صنعتی در استان مشمول گازرسانی هستند که تاکنون به ۷۸ مورد آن گازرسانی شده است.

میربلوکی اظهار داشت: ۷۵ درصد گاز استان در بخش صنعت مصرف می شود که اشتغالزایی، بهبود چرخه تولید، گسترش صنایع، ایجاد ارزش افزوده و بهبود اقتصاد منطقه از جمله مزایای این امر است.

وی میزان مصرف گاز استان خراسان شمالی را سالانه هفت میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب دانست و افزود: پنج میلیون متر مکعب از این رقم توسط نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان مصرف می‌شود.


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی اخبارجاجرم