آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس یاداشت | کد خبر: ۲۸۴۰۵۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۰۴ - ساعت ۸:۵۸
یادداشت/

کم کاری دولت ها دلیل خوبی برای قهر کردن از صندوق های رای نیست

رای تک تک ما در انتخابات موثر است زیرا منتخب ما بر مسند ریاست جمهوری خواهد نشست و چهار سال کشور را اداره خواهد کرد حتی افرادی که رای نمی دهند هم در انتخابات تاثیر گذارند زیرا ممکن است اگر این ها در انتخابات شرکت کنند آرا نامزدها تغییر کند و فرد دیگری راهی پاستور شود.
کم کاری دولت ها دلیل خوبی برای قهر کردن از صندوق های رای نیست,

به گزارش پایگاه خبری جاجرم ،مردم کشور ایران کمتر از سی روز دیگر آزمون مهم دیگری را پشت سر خواهند گذاشت، آزمونی که سرنوشت کشور را در گام دوم انقلاب مشخص خواهد کرد. بنابر گفته بسیاری از کارشناسان این انتخابات یکی از مهمترین انتخابات در طول حیات انقلاب اسلامی خواهد بود.

متاسفانه طی چهار سال گذشته مردم شرایط خوب اقتصادی را تجربه نکردند، تورم بی سابقه همراه با رکود وحشتناک، افزایش بی سابقه نرخ ارز، طلا و مسکن باعث کاهش ارزش پول ملی شد و در نهایت کمر تولیدکنندگان زیر فشارها خم و یا شکسته شد.

از طرفی افزایش قیمت گوشت سفید و قرمز و یا کمبود اقلام مصرفی خانوار در بازار نظیر گوشت مرغ و روغن و یا بی تدبیری دولت در افزایش قیمت بنزین و حوادث پیش آمده بعد از آن و یا وضعیت نامتعادل بورس همه و همه باعث  شد تا مردم کشور شرایط سختی را پشت سر بگذارند و از وضعیت پیش آمده گله مند باشند.

مضاف بر اینها تلاش های بی وقفه دشمن در ایجاد جنگ روانی و رسانه ای در جهت فاصله دادن مردم از انقلاب اسلامی باعث شده است چندین سوال اساسی در ذهن آحاد جامعه شکل بگیرد!؟

چرا باید در انتخابات شرکت کنیم!؟

رای ما چه تاثیری دارد!؟

این همه در انتخابات شرکت کرده ایم به کجا رسیده ایم و چه گشایشی اتفاق افتاده است!؟

اینهایی که در ادوار گذشته انتخاب شده اند چه دستاوردی داشته اند که نفرات بعدی داشته باشند!؟

این ها تعدادی از سوالاتی است که در ذهن مردم درست یا غلط نقش بسته است، قطعا مردم مطالبات به حقی دارند که عملی نشده، در ادوار گذشته افرادی بر مسند ریاست جمهوری تکیه کرده اند که شعار های فراوان خود را فراموش کرده اند و یا با ناکارآمدی خود فشارهای فراوان اقتصادی را به مردم تحمیل کرده اند، حال در این نوشتار نمی خواهیم به دستاورد دولت ها بپردازیم یا آنها را نقد کنیم  به هر حال هر دولتی دارای یکسری نقاط ضعف و قوتی بوده و تلاشهای فراوانی در جهت پیشرفت کشور انجام داده اند.

اما کم کاری دولت ها دلیل خوبی برای قهر کردن از صندوق رای گیری نیست مثلا اگر فرزند یک خانواده مریض شود و پزشک با تشخیص اشتباهش حال کودک را وخیم تر کند آیا پدر و مادر با سایر پزشکان قهر می کنند و دلبندشان را پیش متخصص دیگر نمی برند قطعا می برند این خانواده ممکن است در انتخاب دکتر متخصص و اصلح اشتباه کرده باشند اما با پرسجو و تحقیق فرد متخصص کار بلد را پیدا می کنند و فرزندشان را برای مداوا پیش او میبرند.

انتخابات هم همینگونه است ممکن است یک دولتی سرکار بیاید که به وعده هایش عمل نکند بنابراین نباید اینگونه مطرح کنیم که چون قبلی نتوانسته است مشکل مردم را حل کند پس دیگر در انتخابات شرکت نمی کنیم و به کسی رای نمی دهیم.

رای تک تک ما در انتخابات موثر است زیرا منتخب ما بر مسند ریاست جمهوری خواهد نشست و چهار سال کشور را اداره خواهد کرد حتی افرادی که رای نمی دهند هم در انتخابات تاثیر گذارند  زیرا ممکن است اگر این ها در انتخابات شرکت کنند  آرا نامزدها تغییر کند و فرد دیگری راهی پاستور شود.

دشمنان در راس آنها آمریکا، نتایج سال ها اعمال تحریم ظالمانه خود را در این انتخابات خواهند دید، آنها با اعمال تحریم های ظالمانه در صدد بودند که مردم را از نظام جدا کنند و یا اگر بتوانند علیه نظام بشورانند تا بعد از آن بتواند بر کشور مسلط شوند  و رویای سلطه و استعمار خود را محقق سازند ، به هیچ وجه مردم نباید این پالس را بدهند که نسبت به نظام بی تفاوت هستند و علاقه ای به مشارکت در انتخابات و تعیین رئیس جمهور خود ندارند اگر این اتفاق بیافتد شاهد تحریم های بیشتری خواهیم بود زیرا دشمن می پندارد که تصمیم های گذشته خود درست بوده و به اهداف شوم خود رسیده اند.

این انتخابات چه با مشارکت کم و چه با مشارکت بالا و همگانی قطعا برگزار خواهد شد بنابراین چه بهتر است که با پرس و جو و تحقیق و شنیدن برنامه های کاندیدا ها در انتخابات شرکت کنیم و فرد اصلح را انتخاب کنیم که بتواند مشکلات مردم را حل کند و باعث پیشرفت همه جانبه کشور شود.

شهید حاج قاسم سلیمانی در وصیت‌نامه خود جمله عجیب و بسیار مهم و سرنوشت‌سازی دارد، آنجا که از عمق اعتقاد و صمیم قلب و شدت علاقه به مردم، می‌نویسد: «امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می‌مانند... خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول الله است... والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف و کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند.

قطعاً این جملات، مفهوم همان جملات نورانی است که از حضرت امام خمینی(ره) به یادگار مانده است که: « حفظ جمهوری اسلامی از حفظ یک نفر –ولو امام عصر باشد- اهمیتش بیشتر است؛ برای اینکه امام عصر هم خودش را فدا می‌کند برای اسلام، همه انبیاء از صدر عالم تا حالا آمدند برای کلمه حق و برای دین خدا مجاهدت کردند و خودشان را فدا کردند.»(صحیفه امام، ج 15، ص 366)

و آنجا که می‌فرمایند: «اگر خدای نخواسته اسلام در ایران سیلی بخورد، بدانید که در همه دنیا سیلی خواهد خورد و بدانید که به این زودی دیگر نمی‌تواند سرش را بلند کند.»(صحیفه امام، ج17، صص 384 و 406).

در باب اهمیت مشارکت در انتخابات، مقام معظم رهبری در بیاناتی انتخابات را برای کشور و ملت، فرصتی بسیار بزرگ و برای دشمنان تهدید خواندند گفتند برگزاری پرشور انتخابات و حضور همگانی مردم در پای صندوق‌های رأی، تضمین کننده امنیت کشور خواهد بود زیرا دشمنان از پشتوانه مردمی نظام بیش از امکانات تسلیحاتی آن هراس دارند.»

به هر حال حفظ جمهوری اسلامی با توجه به زمان های مختلف شکل‌های مختلفی به خود می‌گیرد، یک زمانی حضور در جبهه‌های جنگ برای حفاظت و حراست از مرزهای میهن و یا حضور در جبهه های عراق و سوریه برای محافظت از حرم اهل بیت و به گفته حاج قاسم حفاظت از جمهوری اسلامی به عنوان حرم اهل بیت و امروز حضور تک تک مردم برای رقم زدن مشارکت حداکثری و همگانی و نشان دادن اینکه مردم علارغم متحمل شدند سختی ها و مشکلات کماکان پشتیبان نظام و ولایت فقیه هستند. امیدواریم در انتخابات 28 خرداد شاهد حضور پرشور مردم و حماسه آفرینی دوباره مردم باشیم.

 باشد که در اهدافمان ثابت قدم باشیم و باعث خوشنودی دل امام زمان عجل الله شویم.

مهدی تقی زاده / انتهای پیام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


سایر اخبار

مسیردولت سیزدهم در امتداد اهداف انقلاب اسلامی است

رنگ بندی جدید شهرهای کرونایی در خراسان شمالی/ جاجرم همچنان قرمز

🔴 فراخوان پویش روایت نور و جهاد...

آلومینای ایران خواستار مجوز برای ذخیره سازی ۴۰ روزه سوخت دوم شد

مسابقات فرهنگی و هنری در جاجرم برگزار می شود

کشف چهار دستگاه ماینر در جاجرم

تولید ۱۰ تن پیله کرم ابریشم در جاجرم تولید

دستگیری مالخر و کشف 6 فقره سرقت در جاجرم

برگزاری مسابقه عکاسی با موضوع طبیعت شهرستان جاجرم

افزایش ضریب خسارت بیمه در استان به علت تصادفات و بلایای طبیعی/بی اعتنایی مسئولان و صنایع به صنعت بیمه استان

بسته های همدلی در کوله پشتی دانش آموزان شوقانی قرار گرفت

احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین

آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟

شناسايي استعدادها و اشتغالزايي از اهداف رويداد سراسري توليد محتواي ديجيتال بسيج است

فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات "جورج فلوید"سوژه بازی سازان بسیجی شد

تلویزیون امنیتی من و تو در اقدامی نادر کارشناس خود را بازداشت کرد

فیلم/ ادای احترام قاتل هزاران ایرانی به نوید افکاری!

آمریکا ۵ ناخدای نفتکش‌های اعزامی ایران به ونزوئلا را تحریم کرد

مجموعه بازی چالشی و هیجان انگیز "قُدسنا"

نگرانی روستاییان بجنورد از افزایش حمله پلنگ به دام‌ها

پایگاه خبری تحلیلی اخبارجاجرم